محصولات ما 02 جولای 2016

پانل آموزشی پنوماتیک و هیدرولیک


به طور کلی پنوماتیک
، استفاده از هوای فشرده برای انتقال انرژی است. ساز و کار سیستم های پنوماتیکی به گونه­ای است که هوا به وسیله یک کمپرسور فشرده شده و داخل سیستم پنوماتیک مصرف میشود. سیستم های پنوماتیک به دلیل مزایایی از قبیل قابلیت نگهداری و تعمیر آسان، بازده بالا، هزینه ی پایین، انعطاف پذیری و آلودگی ناچیز باعث شده در صنعت مورد توجه خاصیقرارگیرند.در مقایسه با سایر سیستمهای مکانیکی، قطعات محرک کمتری در سیستمهای پنوماتیک وجود دارد.از آنجایی که انتقال قدرت توسط جریان سیال پر فشار در خطوط انتقال (لوله ها و شیلنگ ها) صورت میگیرد،میتوان در هر نقطه به حرکتهای خطی یا دورانی محدود یا نامحدود با قدرت بالا و کنترل مناسب دست یافت.ازسیستمهای پنوماتیک بیشتر دراتوماسیون کردن خطوط تولید صنایع مختلف مانند صنایع خودروسازی، صنایع غذایی، صنایع کاشی و سرامیک، صنایع بسته بندی، صنایع دفاعی، صنایع هوانوردی، صنایع چوب، صنایع ماشین­های کشاورزی و مانند آن استفاده می شود.

 

معرفی محصولاتtraining-systems-pneumatics-734x350_w734

طراحی و به کارگیری سیستم­های پنوماتیک در نخستین گام مستلزم آموزش و آشنایی با این سامانه ها می باشد. شرکت دانش گستران ابزار آزما با در نظر داشتن سر فصلهای آموزشی  در مقاطع دانشگاهی اقدام به تدوین بسته ی آموزش عملی مدارهای پنوماتیکی نموده است. در راستای پیشرفت عملی آموزش مدارهای پنوماتیکی، مدارهایی از سطح مبتدی تا مدارهای پیچیده یپنوماتیکی در نظر گرفته شده تا یادگیری کارآموز پله پله و سطح به سطح پیشرفت نماید.

بسته ی آموزشی ارائه شده توسط دانش گستران ابزار آزما، در دو تیپ متفاوت AZTECH-1062 و AZTECH-1066 پیش بینی شده است. در مدل AZTECH-1062 با میزکار ثابت، کلیه ی قطعات پنوماتیکی در یک صفحه ی با قابلیت شیب مناسب ثابت شده اند و مدار پنوماتیکی مورد نظر از طریق شیلنگ ها و اتصالات شکل می گیرد. به دلیل قرار داشتن کلیه ی ملزومات مدارهای پنوماتیکی در این میز، مجموعه با میز ثابت، حجم بیشتری اشغال می نماید. مزیت این مدل وجود تمامی اجزای پنوماتیک در کنار هم می باشد.

مدل AZTECH-1066 با میزکار در نوع متحرک، دارای پروفایل هایی است که از ریلهای آلومینیومی برای سوار شدن قطعات پنوماتیک تشکیل شده است. تمامی ملزومات پنوماتیک بر روی پروفایلهای آلومینیومی قابل نصب می باشند. به دلیل متحرک بودن اجزا و جابجا شدن قطعات در روی میزکار، مجموعه فضای کمتری را اشغال می کند. همچنین قابلیت افزایش اجزای پنوماتیک بیشتری نسبت به تعداد پیش بینی شده در روی مجموعه وجود دارد. مدل AZTECH-1066 قابلیت افزایش دو یا چند کاربر را با سیستم کمپرسور متمرکز برای تجهیز آزمایشگاه­های گروهی دارا می­باشد. در این شرایط، میزهای کار، هوای فشرده ی مورد نیاز خود را از کمپرسوری که در خارج مجموعه قرار گرفته، تامین می نمایند. قرار گرفتن کمپرسور مرکزی علاوه بر کاهش در هزینه، موجب یکدست شدن هوای فشرده در هر مجموعه شده در نتیجه قابلیت تست یک آزمایش به طور همزمان در هر میزکار را فراهم می نماید.

کیت های آموزشی شرکت دانش گستران ابزار آزما در بر گیرنده بخش­های اساسی مدارهای پنوماتیک در سطوح مبتدی تا پیشرفته می­باشد که با طراحی مناسب، هر بخش از مدار را در دسترس کاربر قرار داده و امکان خلاقیت و انعطاف پذیری بالایی را در پیاده سازی طرح مدارهای پنوماتیک مهیا کرده است. بخش­هایی که به منظور ایجاد مدار در این کیت­ها پیش بینی شده است شامل مواردی از این قبیل است:

  • کمپرسورکه واحد تامین قدرت سیستم پنوماتیک است و وظیفه تولید هوای فشرده را برعهده دارد.
  • شیرهای کنترل جهت–کنترل فشار–کنترل جریان که واحدکنترل سیستم هستند و در تنوع مناسبی در کیت­ها در نظر گرفته شده­اند.
  • تعدادی عملگر گوناگون مانند سیلندر و موتور پنوماتیک که خروجی های سیستم پنوماتیک هستند.
  • اتصالات به عنوان بخش مهمی از قطعات و ادوات پنوماتیک که ارتباطات اجزاء مدار را ممکن می سازند.
  • در سیستمهای پنوماتیک برخلاف هیدرولیک برای روانکاری قطعات و نیز آبگیری از هوا مخصوصاً قبل از ورودی دستگاهها نیاز به واحد مراقبت است که شامل رطوبت گیر و رگولاتور وگیج فشار و روغن زن باشد .

 

 

 نمونه ی میز پنوماتیکی، مدل AZTECH-1062 با میزکار ثابت، که در کلاس اقتصادی برای دانشگاه ارومیه ساخته و نصب شده  :

5134

طراحی و ساخت ابزار آزمون و آزمایشگاهی